PROFESOR DONALD KLARK : "NOVA PEDAGOOGLE-IJA"

"Ko nema u vugla, ima u googla" znaju naši učenici. Na tom stanovištu je i profesor iz Velike Britanije, Donald Klark. On je objasnio da društvo kaska za tahnologijom, a pedagogija za društvom, pa je važno da se pedagogija približi online svijetu.

- Profesori vole da pričaju dosadne priče učenicima i studentima. Profesori stoje isped crnih i bijelih tabli, kao da je bijela tabla sva tehnologija. To nas nigdje ne vodi. Istinsko dostignuće vještačke inteligencije je da se personalizuje učenje, i to je budućnost pedagogije. Svako je različit. Na primjer, svako govori različit nivo engleskog jezika. Aplikacija i softver to mogu da izmjere, i znaće šta vam je sljedeće potrebno da učite. Univerzitetski profesor ne zna svih 200 studenata, ali aplikacija zna - smatra Klark.