MICROSOFT MATH APLIKACIJA KOJA RJEŠAVA MATEMATIČKE ZADATKE

MICROSOFT MATH APLIKACIJA KOJA RJEŠAVA MATEMATIČKE ZADATKE

Preuzmite za mobitel:

Microsoft math solver

S obzirom na sve što nam nudi, Microsoft Math može i u učenju i u poučavanju matematike pružiti mnoštvo funkcionalnosti koje ne zavrjeđuju tek pažnju, već i primjenu. Radi se o skupu alata kojima možemo rješavati jednačine, analizirati i crtati grafove funkcija, izvoditi operacije s matricama i vektorima, računati s kompleksnim brojevima, derivirati, integrirati, grafički prezentirati probleme u 2D i 3D ili možda tek računati s razlomcima i pojednostavljivati matematičke izraze.

Microsoft Math karakterizira izuzetno jednostavan način unošenja matematičkih izraza, na klasičan način ili pomoću olovke što ga čini primjenjivim na interaktivnim pločama (whiteboard). Rješenje problema prikazano je u detaljnim koracima i uvijek omogućuje i sjajnu grafičku prezentaciju. Iako nije lokaliziran, zahvaljujući univerzalnosti matematičkog zapisa, i učenici i učitelji ovim alatom mogu bitno unaprijediti učenje, odnosno poučavanje matematike.