U OVOJ ŠKOLI UČENICI UČE O KAMATAMA I POPRAVCIMASrednja škola u Shepherdsvilleu, Kentuckyju uvela je tzv. Konferenciju za odrasle. Na prvi susret došla je gomila učenika i oduševila se znanjima koja su se tamo prenosila.

Umjesto čitanja drama ili rješavanja matematičkih zadataka učenici su mogli naučiti kako funkcioniraju kamate, koje su posljedice studentskih zajmova, kako podnijeti zahtjev za zakupom automobila, kako održavati automobil te su prošli osnove kuhanja.

Slično je napravila i srednja škola u Bullittu. Maturante su pripremali za svijet odraslih tako da su im pokazali kako se trebaju ponašati kada ih zaustavi policajac, kako zamijeniti gumu i kako skuhati obrok u studentskim danima, a da ne bude nezdrav. Osim toga, prolazili su i neke osnove financija - odgovorno korištenje kreditnih kartica i pravilno dizanje kredita.

Tamo su stigli i pripadnici vojske kako bi informirali učenike o njihovoj mogućoj karijeri u vojsci.