GLOBALNO INFORMATIČKO OPISMENJAVANJE KROZ INCIJATIVU 'SAT KODIRANJA'

Omogućavanje stjecanja informatičke pismenosti od najranije školske dobi obaveza je društva koje želi napredovati i biti konkurentno u svijetu.
Sat kodiranja kroz zabavan i edukativan sadržaj u trajanju samo jednog školskog sata upoznaje djecu i mlade sa svijetom kodova i programiranja. Ova inicijativa je prvenstveno namijenjena za obrazovne ustanove, a radionice su osmišljene tako da se u njih mogu uključiti učenici najrazličitijih dobi – od prvog razreda osnovne do četvrtog razreda srednje škole te studenti. Sat kodiranja širom svijeta provodi nevladina organizacija Code.org

Cilj ove globalne inicijative je što većem broju djece približiti osnove računarstva, programiranja i kodiranja, poticati djecu, učenike i studente na rješavanje problema, logike i kreativnosti.

U Hour of code projektu svake godine sudjeluju deseci milijuna učenika i studenata (ali i odraslih) u preko 180 zemalja svijeta.