DJECA I KUĆNI LJUBIMCI

Djeca i kućni ljubimci


Odrastanje uz kućnog ljubimca djeluje pozitivno na djetetov razvoj i ima veliku ulogu u djetinjstvu i odrastanju.

Djeca koja se brinu o životinji su komunikativnija, odgovornija, imaju više samopouzdanja, ali  i suosjećanja i razumijevanja za svoju okolinu i neočekivane životne događaje.
Kućni ljubimac je djetetov prijatelj koji mu pruža bezrezervnu emocionalnu podršku. Uz njega je dijete aktivnije i povezanije s prirodom i svojom obitelji jer je kućni ljubimac obveza i radost koja povezuje sve članove kućanstva.
Zbog svega navedenog, djeca koja imaju kućnog ljubimca su većinom stabilnija.

S druge pak strane, dokazano je i da će većinu prljavih poslova poput šetnje psa, čišćenja mačjeg wc-a, krletke za ptice, kaveza za glodavce ili akvarija za ribice obavljati roditelji, ma što im djeca prilikom nabavljanja kućnog ljubimca obećala. Upravo iz tog razloga većina stručnjaka neodlučnim roditeljima savjetuje da djeci kućnog ljubimca ne nabavljaju prije šeste godine života.

PC školarac team

POGLEDAJ:

LJUBAV NA PRVI DODIR ŠAPE