BARBARA MORGAN - UČITELJICA KOJA JE IZ SVEMIRA ODRŽALA ČAS UČENICIMA

Barbara Morgan iz savezne države Idaho prva je nastavnica u svemirskoj misiji. S Međunarodne svemirske postaje održala je nastavni čas učenicima, također iz Idahoa, koji su bili jako ponosni na to. Tokom 25 minuta odgovarala je na razna pitanja učenika. Između ostalog, pokazala je kako se igra baseball i pije voda u bestežinskom stanju. Društvo su joj pravili doktor Dafydd Williams iz Kanade, astronaut Benjamin A. Drew i Clayton C. Anderson iz SAD-a. Čak su pokazali vježbu dizanja koju su izveli Barbara i Doktor Williams. Nastavnica je održala i još dva časa s učenicima iz Virginije i Massachusettsa. Zadnji put kad je NASA pokušala poslati nastavnicu Christu McAuliffe 1986. godine u svemir došlo je do tehničkih problema, pri čemu je stradalo svih sedam članova posade. Kao zamjenu uzeli su upravo Barbaru Morgan. Tokom tog predavanja djeca su mogla postaviti nekoliko pitanja. Tako je mali Zakkary Schirmeister (11) upitao posadu kako zvijezde izgledaju kod njih. Dok je Elisha Mabey (12) ponosno izjavila da se još dvoumi želi li biti nastavnica ili astronaut. - Zašto jednostavno ne budeš nastavnica koja putuje u svemir, baš kao ja - veselo je zaključila Barbara Morgan.