SVRHA KNJIGE MAPE UMA

SVRHA OVE KNJIGE

Primjer Mape uma - ključni pojam Multimedija

Ova  knjiga je  osmišljena kao  avantura  koja vas privlači,  oduševljava,  stimuliše  i  izaziva.  Otkrićete  neke  zaprepašćujuće  činjenice  o svom mozgu i njegovoj funkciji, i učinićete svoje prve krupnije korake na putu slobode uma.
Knjiga Mape uma ima pet glavnih namjena:

1.    Da vas uvede u novi koncept razvoja misli -  briljantno razmišijanje.
2.    Da  vas  upozna  sa  revolucionarno  novom  alatkom  koja  će  vam omogućiti  da  koristite  briljantno  razmišljanje  na najbolji  način u svim aspektima vašeg života -  mapom uma.
3.    Da vam da duboku intelektualnu slobodu pokazujući vam da možete kontrolisati prirodu i  razvoj  svog procesa razmišljanja, kao i  to da je vaša sposobnost kreativnog razmišljanja teorijski beskrajna.
4.    Da vam  omogući  praktično  iskustvo  briljantnog razmišljanja,  istovremeno značajno povećavajući standard mnogih vaših intelektualnih sposobnosti i inteligencije.
5.    Da  vam  priušti  osjećanje  uzbuđenja  i  otkrivanja  dok  budete  istraživali ovaj novi univerzum.

ORGANIZACIJA SEGMENATA

Da  biste  postigli  ove  ciljeve,  knjigu  smo  podijelili  u  šest  glavnih segmenata:
1     Prirodna arhitektonika
U  ovom  segmentu  vas  uvodimo  u  najsavremenije  informacije  o ljudskom mozgu, njegovom dizajnu, arhitekturi i funkciji. Pokazaćemo vam da su mnogi veliki mislioci u istoriji  (u ovoj  knjizi označeni kao veliki umovi) koristili vještine koje su dostupne svakome. Zatim ćemo vam  pokazati  zašto  se,  uprkos  ovome,  više  od  95%  ljudi  susreće  sa velikim  problemima  u  procesima  kao  što  su  razmišljanje,  pamćenje, koncentracija, motivacija, organizacija ideja, odlučivanje i planiranje.
Ovaj  segment vas takođe  uvodi  u  briljantno  razmišljanje  i  mapiranje uma pokazujući vam da su oba koncepta prirodni izdanci fundamentalnih  moždanih  struktura,  i  kako  će  vam  svaki  od  njih  znatno poboljšati mentalne sposobnosti.
2     Temelji
Ovaj  segment vas vodi  kroz praktičnu primjenu mogućnosti  lijeve  i desne hemisfere vašeg mozga, pokazujući vam kako da koristite svaku pojedinačno,  i  kako  da  ih  kombinujete  na  specifične  načine  koji  će značajno  umnožiti  prednosti  koje  dobijate  upotrebom  svog  mozga. Rezultat je kompletna tehnika mapiranja uma (objašnjena u devetom poglavlju).
3     Struktura
U ovom segmentu ćete dobiti kompletnu zbirku zakona i preporuka za  upotrebu  briljantnog  razmišljanja  i  mapiranja  uma  na  najbolji mogući način. Ovi  zakoni i preporuke su zamišljeni tako da povećaju preciznost i slobodu vašeg razmišljanja. U  vezi  sa  ovim  savjetima,  daju  vam  se  uputstva  i  ohrabrenje  da razvijate svoj  sopstveni stil mapiranja uma.
4     Sinteza
Ovaj  segment  vam  daje  pregled  različitih  intelektualnih  zadataka kojih  se  možete  uspješno  latiti  pomoću  mapa  uma.  Ovo  uključuje: donošenje odluka, organizaciju sopstvenih ideja (pravljenje beležaka), organizaciju  tuđih  ideja  (hvatanje  beležaka),  kreativno  razmišljanje  i napredni  brejnstorming,  unaprijeđenje  memorije  i  imaginacije,  kao  i kreiranje kolektivnog uma.
5     Upotreba
Ovaj  segment sadrži  pregled  oblasti  primjene mapa uma.  Podjeljen je na sledeći način:
•  Lična upotreba
•  Porodična upotreba
•  Obrazovna upotreba
•  Poslovna i profesionalna upotreba
•  Budućnost
Ovi naslovi predstavljaju oblasti u kojima se najčešće koriste mape uma. U svakoj oblasti ćete naučiti čitav niz posebnih i praktičnih vještina mapiranja uma. One su osmišljene tako da vam obezbjede sveobuhvatni komplet alatki  neophodnih za vaš  intelektualni  život i  rad.  Specijalna primjena  uključuje  samo-analizu,  rješavanje  problema,  pamćenje,  pisanje  eseja,  bavljenje  menadžmentom  i  učestvovanje  na  sastancima.
Segment  se  završava prvim  ikad  napisanim  uvodom  u  kompjuterske mape  uma  i  kratkim  osvrtom  na  budućnost  mentalno  opismenjenih Ijudi.

Knjiga je dostupna  na  :  MAPE UMA