UČITELJ S TOURETOVIM SINDROMOM: "FRONT OF THE CLASS"


Prema istinitoj i snažnoj priči snimljena je TV drama o Bradu Cohenu koji je, unatoč nerazumijevanju okoline već od ranih dana svog života – od školskih kolega, tzv. prijatelja, pa čak i vlastitog oca, smogao snage, hrabrosti i odlučnosti prevladati sve poteškoće i postati čovjek kakav želi.

Još kao dječak Brad Cohen (James Wolk) je počeo proizvoditi nekontrolirane zvukove, zbog čega je postao meta izrugivanja u razredu te je često optuživan od profesora da ometa nastavu. Ali poremećaj mu je ubrzo dijagnosticiran, radilo se o Touretteovom sindromu. Ubrzo je Brad počeo mrziti školu, no jedan profesor pružio mu je podršku i hrabrio ga da ustraje, a dječak je, ugledajući se na njega, odlučio postati učitelj koji strpljenje i dobrotu stavlja ispred svega. Nakon što je primio odbijenice od dvadeset i četiri škole, Brad je konačno dobio priliku da se iskaže kao profesor u jednoj.

Pripremila: Azra Pandur