'MALI DIV' PRAKTIČNI VODIČ ZA RODITELJE I STARATELJE
Prema riječima autorice dr.Selme Dizdar knjiga na jednostavan i efikasan daje stručne odgovore, savjete i informacije roditeljima kako da prepoznaju određene simptome bolesti, pruže adekvatnu prvu pomoć, razumiju bolesno stanje i na taj način olakšaju svoju komunikaciju sa ljekarom ili farmaceutom.

 "Rođenje djeteta podrazumijeva mnogo toga zbog čega se upravo roditeljstvo smatra najodgovornijim poslom na svijetu koji nikada ne prestaje. Ideja o nastanku knjige potekla je na poslu koji obavljam na Pedijatrijskoj klinici u radu sa najmlađim i kontaktu sa njihovim roditeljima", kazala je dr. Dizdar, dodavši kako je iskustvo u radu sa djecom u bolnici željela na neki način pretočiti u knjigu koja će odgovoriti na brojna pitanja i neodumice u razvoju i odgoju beba i djece, te poučiti roditelje i staratelje kako reagovati u preovladavanju poteškoća, bolje razumjeti svoje vlastito dijete i prepoznati određene simptome bolesti.


Pripremila: Azra Pandur