KORISNA I BESPLATNA APLIKACIJA ZA UČITELJE

ClassDojo je online sistem za upravljanje učionicom, poznatije kao CMS ili Classroom Management System, koji nastavnicima pomaže u praćenju i bilježenju ponašanja učenika u realnom vremenu dok ujedno učenicima daje povratnu informaciju. Veći dio tih informacija se prikazuje javno svim učenicima preko projektora ili pametnih ekrana. Alat je osmišljen s ciljem da se prepozna i pomogne pojedinim učenicima koji imaju problema, te također za cijeli razred kako bi se prepoznalo u kojem smjeru učenici idu i kako im se može pomoći. Učenici i roditelji sa svojim korisničkim računima mogu pratiti napredak i izvještaje o praćenom ponašanju na svakom času. Alat se može koristiti putem web preglednika od kojih su preporučeni Google Chrome i Mozilla Firefox, ali je dostupan i preko ostalih preglednika. Također postoje mobilne aplikacije za Android uređaje kao i iPhone/iPad uređaje.

Povezani članci:

Međunarodna Škola u Sarajevu i korištenje aplikacije "Class Dojo"