OTAC ISTETOVIRAO OŽILJAK KAKO BI BOLESNOM SINU OJAČAO SAMOPOUZDANJE!     Fotografija oca i sina brzo je privukla pažnju brojnih korisnika društvenih mreža i svjetskih medija. Josh ističe kako se nikada nije nadao da će objavljena fotografija izazvati toliku lavinu pozitivnih komentara.


     Dječakov otac prije tetoviranja obrijao je glavu kako bi sinu pomogao da prebrodi teške trenutke. Josh se odlučio za tetovažu nakon što je čuo sina da jednom prilikom sebe naziva “monstrumom“ zbog ožiljka koji ima na desnoj strani glave. 

     “Rekao sam mu, ako ljudi žele da gledaju, sada mogu da gledaju i u tebe i u mene“, ispričao je Josh. 

     Uprkos tome što tumor kod dječaka nije u potpunosti uklonjen, njegovo stanje je trenutno pod kontrolom. Ova priča inspirisala je mnoge očeve čija se djeca bore sa malignim oboljenjima da na društvenim mrežama stvore hastag #BestBaldDad što u prijevodu znači “najbolji ćelavi otac“. Cilj ove akcije je podržati očeve da obriju glavu u znak solidarnosti prema svojoj djeci.

Pripremila: Azra Pandur