}); ZAŠTO MNOGI NASTAVNICI NISU SVJESNI OVE MOGUĆNOSTI GENIALLY-A?

ZAŠTO MNOGI NASTAVNICI NISU SVJESNI OVE MOGUĆNOSTI GENIALLY-A?

 Piše: Miro Pandur edukator i mentor kurseva digitalnih alata 

Genially aplikacija je jednostavna za korištenje, a rezultati postignuti primjenom interaktivnosti  su sjajni.

Naravno, postoji „mala“ caka. Prvo morate dobro poznavati osnove kreiranja interaktivnog sadržaja, a tek potom dolazi rad na istraživanju daljih mogućnosti. Sve to rad sa Genially alatom čini uzbudljivim, zanimljivim: i nastavniku kao kreatoru i učenicima kao korisnicima sadržaja.

Jedna od caka koja se previđa ili zanemaruje ili je se nije ni svjesno jest mogućnost integracije externih sadržaja u aplikaciju Genially, što dodatno obogaćuje sadržaj i tako komunikaciju sa učenicima čini još zanimljivijom.

Često se može desiti da već imate neke sadržaje urađene sa drugim aplikacijama koja vas oduševljavaju, ali biste željeli da sve te radove imate na jednom mjestu. Tu je Genially stvarno extremno prilagodljiv.

Većina aplikacija sa kojima radite ima ugrađen HTML kod i dopušta njegovo kopiranje.

Prva stvar je dakle da identifikujete na koji način aplikacija sa kojom radite dozvoljava dijeljenje sadržaja i da pronađete tzv. Embed </>kod.

Ovu opciju ćete naći najčešće u dijaloškom okviru share (dijeli) gdje je ponuđena kao jedan od vidova dijeljenja.

Iskopirajte embed kod (copy) i zalijepite ga (paste) u Genially u dijelu Insert/ Others.

A evo i primjera ugradnje Google mape:


Stepen težine gradiva lekcije:

✖Početni

✔Srednji

✖Napredni

O aplikaciji Genially možete saznati u videu  GENIALLY ZA UČITELJE I NASTAVNIKE