NASTAVA ONLINE U OŠ 9.maj PAZARIĆ

Vrijedna učiteljica Bajić Merima iz OŠ 9.maj Pazarić , poslala nam je radove svojih učenika četvrtog razreda. Zadatak je bio da nacrtaju u programu Paint: školu, geometrijska tijela, crtež po želji te da napišu nazive istih. Napomena: Program Paint je sastavni dio Windows-a 10 a i ranijih i dostupan je besplatno, na svakom računaru kojeg pokreće Win OS.
Učiteljica koristi platformu Office 365 i na grupnom chatu je objasnila učenicima šta da otvore i kako da urade vježbu, gdje da kliknu a i kako da pošalju učiteljici svoj rad. Djeci je to bilo veoma zabavno, a to svjedoče i ovi radovi koje prilažemo u dodatku. Učiteljica Merima  poput mnogih nastavnika i učitelja prvi put radi sa djecom online , međutim nakon početnih teškoća uspostavlja se mali sistem rada koji omogućava nastavu na daljinu. Bitno je napomenuti da je OŠ Pazarić već ranije poduzela korake kako bi svi nastavnici radili na istoj platformi. Njihov odabir je bio Office 365. Putem tutorijala nastavnici su dalje  usavršavali svoje znanje što je dobar primjer -gdje ima volje ima i rješenja.
PC školarac Team