SIMPATIČNI BB- 8 DROID IZ RATOVA ZVIJEZDA POMAGAČ U UČENJU KODIRANJABB-8 iz ogromne filmske franšize Star Wars je droid kojim je moguće upravljati uz pomoć mobilne aplikacije Sphero Edu korištenjem blokova, crtanjem ili pisanjem koda u JavaScriptu. Također je i sama aplikacija napravljena u istom programskom jeziku. Moguće mu je zadati smjer i brzinu kretanja, promijeniti boju, dodati zvukove i slično. To daje odličnu priliku da učenici iskuse korištenje JavaScripta na malo drugačiji način, a zanimljivo je i to da je tvrtka Sphero, čiji je ovo proizvod, u saradnji s Disneyem izradila i originalnog i u potpunosti funkcionalnog BB-8 koji se pojavljuje u samim filmovima.

Nastavnik stručnih predmeta Krešimir Varga je iskoristio BB-8 u svom podučavanju programiranja:
“Nabavio sam ovog robota prije nekoliko godina dok sam radio u osnovnoj školi za moje petaše kako bih učenje programiranja učinio zanimljivijim i zabavnijim. Tamo se radio LOGO, a ovaj robot radi na vrlo sličan način – zadaje mu se smjer kretanja, odnosno rotacija i pomak. Od prošle godine donosim ga i na nastavu iz Web projekata kada započinjemo raditi JavaScript kako bi učenici vidjeli mogućnost primjene ovog programskog jezika i izvan weba”,  nastavnik stručnih predmeta Krešimir Varga.