(VIDEO) NEPONOVLJIVO PREDAVANJE - PROFESORICA SA MIT-A OBRIJALA GLAVU I NACRTALA MOZAK DA GA UČENICI LAKŠE SHVATE

Neuroznanstvenica i profesorica na MIT-u (sveučilište Massachusetts Institute of Technology) Nancy Kanwisher toliko je entuzijastična i strastvena oko svojih predavanja i učenja kako ljudski mozak radi da je, kako bi što vjernije dočarala sve procese koji se događaju u mozgu, odlučila obrijati glavu.
Nakon što je sama odrezala kosu i obrijala glavu studentica joj je na tjemenu nacrtala mozak sa svim njegovim djelovima kako bismo shvatili što se unutar njega događa.

Tako je nacrtala i vidni korteks te objasnila njegovu funkciju za ljudski život. Pokazala je i druge regije mozga i njihove uloge. Nakon ovog uistinu entuzijastičnog pristupa i predavanja koje će njezini studenti sigurno zapamtiti do kraja života morate pogledati video ove naučnice.