UČITELJICA PRONAŠLA GENIJALAN NAČIN DA DJECI OBJASNI BAUK ZVANI MATEMATIKA

Kako da naučite dijete da zavoli učenje? Pa tako što ćete ga pretvoriti u igru. I to igru koju i mi, odrasli, volimo. Lego kockice! Savršena zabava i najjednostavnijih način da se objasni matematika. Evo kako.

Poznato je da igranje kocikcama razvija motoriku i logiku kod djece, a toga se dosjetila i jedna učiteljica matematike koji je osmislila kako da djeci koja se muče sa ovim predmetom pojednostavi stvari.

Alicia Zimerman, učiteljica trećeg razreda u Njujorku, predstavila je djeci razlomke pomoću lego kockica. Šta je četvrtina ili  petina, najlakše je objasniti pomoću raznobojnih kockica, a pritom djeca učenje neće doživljavati kao obavezu, već kao zabavu.

Pogledajte kako je ova učiteljica učinila matematiku zabavnom, i zašto ne, ukradite poneku ideju za slijedeći put kada budete radili domaći sa djetetom:


#pcskolarac

Follow: PCskolaracDigitalniMagazin
Follow:  https://www.instagram.com/pcskol/