6 IZVRSNIH I BESPLATNIH APLIKACIJA ZA NADZOR SMARTPHONA VAŠE DJECE


Djecu online vrebaju brojne prijetnje i opasnosti. Ako ste roditelj, preporučljivo je da bar na neki način nadzirete i pratite kako i za što koriste pametne telefone. Evo nekoliko aplikacija koje će vam u tome pomoći

QUSTUDIO

U aplikaciji Qustodio naći ćete upravljačku ploču s pregledom nedavnih aktivnosti na mobitelu za sve povezane uređaje, uključujući vrijeme provedeno na servisima kao što su Instagram ili Twitter. Možete postaviti vremenska ograničenja, pratiti SMS-ove, filtrirati web odredišta te ograničiti korištenje aplikacija i igara. Android | iOS

FAMILY TIME

Aplikacija FamilyTime omogućava preciznu prevenciju sadržaja i ponašanja koja smatrate neprimjerenim za vaše dijete. Na raspolaganju su alati za određivanje vremena za pisanje domaće zadaće i odlaska u krevet, kao i ograničavanja koliko će vremena provesti na smartfonu. Možete i dobiti upozorenje ukoliko dijete napusti lokaciju koju ste unaprijed odredili ili u nju uđe, a možete i blokirati te nadzirati pojedine aplikacije, SMS-ove, popise kontakata...


ESET Parental Control

ESET je poznat kao firma koja radi antivirusni softver, ali ima i aplikaciju za roditeljski nadzor koja nudi mogućnost blokiranja aplikacija i web odredišta prilagođenu uzrastu djeteta. Uz uobičajena ograničenja korištenja u aplikaciji ESET Parental Control možete i uključiti značajku koja od djeteta traži da vam pošalje poruku prije nego što može nastaviti koristiti smartfon.

PUMPIC

S aplikacijom Pumpic možete pratiti pozive i SMS-ove, kao i blokirati te ograničiti ih. Uz to možete nadzirati niz aktivnosti na društvenim mrežama i posjete web stranicama te blokirati ih ukoliko procijenite da je to potrebno. Također je moguće pratiti lokaciju uređaja i dobiti pregled gdje je sve uređaj bio, a možete uređaj na daljinu zaključati ili ga u potpunosti obrisati.

KIDLOGGER

Aplikacija KidLogger ponudit će vam pregled historiju surfanja webom i korištenja aplikacija, praćenje poruka i aktivnosti na društvenim medijima, nasumične snimke zaslona, kao i zapise o svim otvorenim datotekama i mapama. Android | iOS


NORTON FAMILY PREMIER

Još jedno veliko ime s područja antivirusne zaštite nudi aplikaciju koju možete koristiti na neograničenom broju uređaja, a s kojom možete blokirati pristup web odredištima ili postaviti upozorenja te pratiti gdje je sve dijete surfalo. Aplikacija Norton Family Premier također može ugasiti uređaj ako dijete prekorači unaprijed određeno vrijeme korištenja.