ZENICA : PRVENSTVO OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA U ŠAHU


Šahovski klub Čelik već četvrtu godinu realizuje projekat Prvenstva osnovnih i srednjih škola u šahu.

Cilj projekta je okupljanje što većeg broja učenika i popularizacija šaha. Prošle godine  učestvovalo je 10 osnovnih škola sa 400 najmlađih šahista. Od ove školske godine uključene su i srednje škole u Zenici, i očekuje se da će učestvovati preko 500 takmičara. Cjelokupan projekat vodi Šahovski klub Čelik vlastitim sredstvima i uz pomoć kantonalnog ministarstva za obrazovanje, nauku, kulturu i sport. Ispred ŠK Čelik projekat vode Vincenc Šunjić, sekretar, Vedad  Šestić, predsjednik kluba, Sejfudin Miskić, šahovski sudija i koordinator projekta Goran Trkulja. Finalno ekipno takmičenje osnovnih i srednjih škola u šahu održaće se krajem februara ili početkom marta naredne godine.