}); SREBRENICA WAVE I EKOLOŠKA PREDSTAVA ZA DJECU

SREBRENICA WAVE I EKOLOŠKA PREDSTAVA ZA DJECU

“Srebrenica Wave” teži da postane najveći festival u regiji i ovaj grad učini poznatim po lijepim stvarima
Proteklog vikenda u Srebrenici je održan četvrti po redu festival “Srebrenica Wave” koji je otvoren predstavom za djecu “Zbogom plastična keso” u izvedbi amaterskog pozorišta Kukumiš iz Ljubovije. Predstavi su prisustvovala djeca iz osnovnih škola iz Srebrenice, Potočara i Kravice. Festival se nastavio nastupom bendova Nervni Slom i Helem Nejse prve večeri, te nastupom Lake, Zadnjeg popisa i Guje druge večeri Festivala.

“Do sada su mnoga imena iz zemalja regiona ali i Holandije i ostalih država već prosla kroz naš festival. Mi bismo željeli da to bude jednog dana najveći festival u regiji i da Srebrenica bude poznata ponovo po lijepim stvarima”, kažu Muamer Čivić i Miroslav Andrić, inicijatori projekta “Srebrenica Wave”.

“Lijepo je organizovati razne događaje jer se ljudi konačno mogu osjećati lijepo, živo i dostojanstveno i povezivati se, ali kad se festival završi i svi odu mi ostanemo sami u praznoj Srebrenici i pitamo se kako dalje nastaviti sa životom. LJude koji dolaze pokušavamo više uvesti u priču i stimulisati da urade nešto za naš grad i ponovo dođu. Dosta je urađeno na tom planu i sad ljudi znaju za nas i sjećaju nas se po nečemu lijepom”, dodaju Muamer i Miroslav koji se nadaju da će “Srebrenica Wave” nastaviti da širi pozitivnu energiju.


Festival “Srebrenica Wave” podržan je i kroz USAID-ov projekat “PRO Budućnost” koji provodi Catholic Relief Services (CRS) u saradnji sa Caritasom BiH, Institutom za razvoj mladih KULT, Međureligijskimvijećem u BiH (MRV), Forumom građana Tuzla (FGT), Helsinškim parlamentom građana Banjaluka (hCA) i Nansen dijalog centrom Mostar (NDC).