TURISTIČKA AGENCIJA IZ BOSANSKOG PETROVCA ZABRANILA PRIJEVOZ NA MORE DJEVOJČICI SA INVALIDITETOM

Turistička agencija "Kavaz" iz Bosanskog Petrovca zabranila je djevojčici sa posebnim potrebama Amini Mušanović da putuje na more jer "smeta" drugim putnicima.
Nakon što je majka djevojčice Edina Mušanović obavila prijavu za odlazak na more nje i njene djevojčice, iz agencije su je obavijestili da Amina ne može putovati s njima na jednodnevni izlet jer se ostali putnici bune.

Majka djevojčice je na svom Facebook profilu napisala da su dobili poziv iz agencije da Amina zbog njene invalidnosti ne može ići njihovim prijevozom na more, jer se navodno ostali putnici bune.Nakon što je Edina reagovala, ubrzo su se javili iz pomenute agencije, uputili izvinjene, te ponudili Amini poseban prijevoz, na šta razočarana Edina nije pristala.