OVA UČITELJICA JE NAUČILA 35 JEZIKA SVOJIH UČENIKA IZBJEGLICA I POSTALA NAJBOLJA UČITELJICA NA SVIJETU

BRITANSKA učiteljica Andria Zafirakou naučila je osnove 35 jezika svojih učenika izbjeglica kako bi što bolje komunicirala s njima i njihovim roditeljima. Njezina predanost i ljubav prema poslu osigurala joj je titulu najbolje učiteljice na svijetu 2018. godine i milion dolara nagrade.

Nagrada joj je predana u Dubaiju, a vladar Dubaija Mohamad ben Rašid Al-Maktum čestitao joj je na tituli te istaknuo da je biti učiteljica najljepše zanimanje na svijetu.
Andria Zafirakou je bila među deset finalista od 30 hiljada kandidata iz cijelog svijeta koji su se prijavili na međunarodno natjecanje kojem je svrha vratiti ugled zanimanju nastavnika. Preuzimanjem nagrade obavezala se nastaviti karijeru još najmanje pet godina.