U SARAJEVU ODRŽAN 'SAJAM OBRAZOVANJA' : INOVATIVNIM NASTAVNICIMA DODIJELJENA PRIZNANJA

     Dana 08.12.2017. godine u Domu Mladih održan je Sajam obrazovanja koji realizuje Centar obrazovnih inicijativa Step by Step uz podršku FOD BIH i drugih donatora, te u saradnji sa međunarodnim i lokanim NVO. Preko 30 organizacija, institucija i škola upoznali su posjetioce sa svojim inovativnim praksama, a posjetioci su bili u mogućnosti odabrati neke od mnogobrojnih pripremljenih radionica i prezentacija. Sajam je bio namijenjen svim prosvjetnim radnicima, roditeljima i starateljima, srednjoškolcima i studentima.     COI Step by Step je uz podršku donatora i prijatelja pokrenuo inicijativu za dodjelu godišnje nagrade za inovativne odgajatelje i odgajateljice, nastavnike i nastavnice i stručne saradnike i saradnice u predškolskom, osnovnom i srednjem obrazovanju. Ova nagrada je jedna u nizu aktivnosti osmišljenih sa ciljem promovisanja važnosti nastavničke profesije, i njihove nemjerljive uloge u razvoju društva i svih drugih profesija. Profesorica engleskog jezika i književnosti Đejlana Gledo je za inovativnu praksu kojom je aplicirala dobila priznanje i prigodan poklon, a plasirala se među 10 nainovativnijih profesora u srednjim školama u BiH.

Pripremila: Azra Pandur