[VIDEO] EKSPERIMENT S RIŽOM U ŠKOLI KOJI OTKRIVA MOĆ POZITIVNOG I NEGATIVNOG MIŠLJENJA


Japanski istraživač i alternativni liječnik Dr. Masaru Emoto postao je poznat zbog svojih eksperimenata s molekulama vode koji su prikazani 2004. godine u filmu ‘What The Bleep Do We Know?’. Dokazao je cijelom svijetu na materijalnom primjeru učinak pozitivnog i negativnog razmišljanja. Ljudske misli i namjera mogu utjecati na fizičku stvarnost, poput molekularne strukture vode.

Emotova demonstracija moći razmišljanja je i eksperiment s rižom. 
Dr.Emoto je u dvije staklene posude stavio porcije kuhane riže. Na jednu posudu je napisao ”Hvala”, a na drugu ”Budalo”. Školskoj djeci je naložio da pročitaju te riječi svaki dan kad prođu kraj njih. Staklenka riže s pozitivnim mislima se nakon 30 dana jedva promijenila, dok je riža u drugoj potpuno istrunula.

Probajte ovaj eksperiment u vašoj školi i pošaljite nam rezultate na mail adresu: pcskolarac@gmail.com. Možda upravo vaš eksperiment objavimo na web stranici PCŠkolarca.Pripremila: Azra Pandur