NAJBOLJA MATEMATIČARKA EVROPE -ADISA BOLIĆ: USPJEH IZ LJUBAVI PREMA MATEMATICI

Bosanskohercegovačka učenica Adisa Bolić je osvajačica zlatne medalje na Evropskom matematičkom kupu

Zlato na Evropskom matematičkom kupu...
Bronza na Balkanskoj matematičkoj olimpijadi...
Pohvala na svjetskom takmičenju najboljih matematičara...


Ovo su samo neki od uspjeha Adise Bolić, učenice Unsko-sanskog koledža, koja odnedavno pohađa Sarajevo koledž. Rođena je 1998. godine u Bosanskom Petrovcu.
Tokom osnovnog obrazovanja njen najbolji uspjeh bio je osvojeno treće mjesto na federalnom takmičenju. 
Matematiku je zavoljela još od malena, a njena ljubav prema matematici razvijala se i jačala kroz igranje logičkih igara i slagalica.

„Kao dijete sam počela razvijati ljubav prema, možda ne tačno matematici, ali više nekim logičkim igrama, slagalicama. Smatram da me je to kasnije podstaklo da zavolim i samu matematiku. U osnovnoj školi sam se počela takmičiti u njoj, mada mi tada nije bila toliki prioritet. Tek sam se u srednjoj školi počela ozbiljnije pripremati i vježbati. Najviše volim raznolikost u matematici. Često se jedan zadatak može uraditi na mnogo potpuno različitih načina, a svaki je na svoj način lijep. Smatram da je matematika bitan faktor u obrazovanju mladih, mada možda ne i najbitniji. Matematikom se planiram baviti čitav život, ali još nisam tačno sigurna na koji način“, otkriva Adisa.