OSNIVAČ FACEBOOK-A OBJAVIO DA POKLANJA 99% SVOG BOGATSTVA


Milijarder iz Silicijumske doline i njegova supruga na Zuckerbergovom Facebook profilu objavili su post pod naslovom “Pismo našoj kćerki” u kome navode da će najveći dio svog bogatstva pokloniti budućim generacijama. 

Oni će 99 posto vlasništva Facebooka, odnosno oko 45 milijardi dolara, donirati sopstvenoj dobrotvornoj fondaciji, dok će oko 450 miliona dolara zadržati za sebe i svoju porodicu. “Draga Max, tvoja majka i ja još nemamo dovoljno riječi da opišemo nadu koju nam ti daješ u budućnost”, navodi se u pismu. Zuckerberg na svom profilu dodaje: “Kao i svi roditelji, mi želimo da odrasteš u svijetu koji je bolji od našeg. I dok se naslovi često fokusiraju na loše stvari, svijet u nekim stvarima postaje bolji. Zdravstvo se unapređuje. Manje je siromaštva. Znanja je sve više. Ljudi se povezuju. Tehnološki progres u svakoj oblasti garantuje da će tvoj život biti dramatično bolji nego naš danas. I mi ćemo doprinijeti, ne samo zato što te volimo, već zato što imamo moralnu odgovornost prema djeci i sljedećoj generaciji”, naveo je Zuckerberg.