IGRE RIJEČIMA ZA VJEŽBANJE GOVORA

Igre riječima mogu biti jako zabavne i korisne, donosimo primjere takvih zapetljanih rečenica


Ako je vaše dijete već uspješno svladalo izgovor slova, voli čitati, razgovarati i zabavljaju ga igre riječima, predložite mu da pokuša za vama ponavljati ove rečenice koje “lome” jezik i odraslima. Dobro ćete se zabaviti, a usput vježbati govor i prevenirati disleksiju kod djeteta. Ne brinite se ako se i sami spetljate jer poželjno je da i sami kojiput pogriješite u brzom izgovaranju rečenica, jer tako će dijete vidjeti da se radi o pravom izazovu i više će se i samo potruditi.
Želimo vam dobru zabavu!


Šalicom šećera zašećerit ćeš šačicu češnjaka.
Petar Petru plete petlju. Dok je petlju ispetljao, sav se u nju zapetljao.
Na vrh brda vrba mrda.
Cvrči, cvrči cvrčak na čvoru crne smrče.
Riba ribi grize rep.
Čiča čvorak čuva četu čavki.
Medo medi ne da meda, ne da medo medi meda.
Brsti bršljan brdska koza, jarac jare jarkom voza.
Ture bure valja, Ture bure gura. Brže Ture bure valja, nego Ture bure gura.