LEGO MINDSTORMS EV3 U STEM AKADEMIJI


LEGO® MINDSTORMS® Education EV3
LEGO MINDSTORMS Education EV3 je kompleksni edukacijski robotski set koji uči mlade kritičkom razmišljanju i radi na poboljšanju njihove kreativnosti u oblastima informatike, nauke, tehnologije, inženjerstva i matematike.

EV3 set sadrži sve što je potrebno da polaznici sami sklope i programiraju svoje prve EV3 robote, upoznaju se sa novim razvojnim okruženjem putem kojeg će moći svoje robote oživjeti i dati im neku funkciju.

Koristeći EV3 robote, kod učenika se budi želja za učenjem i razvijaju im se STEM vještine, a sve kreirajući i programirajući LEGO MINDSTORMS Education EV3 robote, koje onda uče da rješavaju svakodnevne zadatke.

Zahvaljujući stalnom razvoju u posljednjih nekoliko decenija, LEGO MINDSTORMS Education je uspio inspirirati mnoge učenike da rješavaju autentične probleme, prave unikatne dizajne i rješavaju inženjerske, hardwareske i softwareske probleme.