KAKO NAJSRETNIJI LJUDI NA SVIJETU ODGAJAJU SVOJU DJECU? OVA KNJIGA DONOSI ODGOVORE

S obzirom da je Danska još od 1973., prema izvještajima Organizacije za gospodarsku saradnju i razvoj gotovo svake godine nazivana zemljom najsretnijih ljudi na svijetu, te da je prema UN-ovu Svjetskom izvješću o sreći (World Happiness Report) za 2017. Danska na vrhu liste najsretnijih zemlja, odmah poslije Norveške, jasno je da je mnoge zanimalo što je to ključ i tajna danske sreće.
O danskoj filozofiji sreće se može puno toga naučiti kroz knjige, hygge je postao pojam koji smo uvrstili u našu svakodnevnicu upravo zahvaljujući bestselleru Meika Wikinga, a zahvaljujući piscima Jessica Joelle Alexander i Iben Dissing Sandahl, moći ćemo naučiti i kako Danci svoju djecu odgajaju u sretne i zadovoljne ljude.

Kroz knjigu 'Danski odgoj djece' jasnim primjerima i korisnim savjetima autorice predstavljaju osnovna načela danskog odgoja, te otkrivaju njihove preporuke za odgoj samopouzdane i sposobne djece.
Tajna se krije u jednostavnom akronimu P.A.R.E.N.T. i ovih šest načela:

Play = Igra.
Authenticity = Autentičnost i razvoj samopouzdanja.
Reframing = Preoblikovanje uz koje se djeca uče u izazovnim situacijama zadržati optimizam i pozitivan stav.
Empathy = Empatija.
No ultimatums = Bez ultimatuma.
Togetherness = Zajedništvo.


Ovo je samo mali uvod u vodič koji će sigurno biti poučan savjetnik za sve (buduće) roditelje u odgoju samopouzdane djece. Knjiga je već dostupna za narudžbu putem Amazona, ali i u određenim knjižarama širom regije.

Priredila: Azra Pandur