UNICEFOV SOCIJALNI EKSPERIMENT 'IZGUBLJENO DIJETE' RASPLAKAO MILIONE (VIDEO)


    Mala glumica Anano (6) angažovana je u istraživanju koje je osmislio Unicef, kako bi vjerodostojno prikazali život siromašne djece bez roditelja ili krova nad glavom.
Video je snimljen u Tbilisiju u Gruziji, a rasplakao je milione ljudi širom svijeta.


Naime, Anano je stajala sama u centru grada. Ljupko obučena u sivu haljinicu, čizmice i kaputić, a tužnog izraza lica, odmah je privukla pažnju prolaznika, koji su počeli da joj prilaze. 

Kako se zoveš? Koliko imaš godina? Jesi li se izgubila? To su bila samo neka od pitanja prolaznika koji su pokušavali da pomognu slatkoj, usamljenoj djevojčici, a jedan čovjek je čak i pozvao policiju. Ali, onda su organizatori potpuno promjenili njen izgled - nagaravili su joj lice, obukli je u prljavu odjeću i obukli pocjepane patike, pa je Anano sada izgledala kao beskućnik. U videu pogledajte kakva je reakcija bila ljudi na takvu Anano. 


Pripremila: Azra Pandur