ZOOTOPIA (2016)- DISNEY-EV TRENUTNI HIT ODUŠEVLJAVA I DJECU I ODRASLEAnimirani filmovi današnjice odlična su zabava za djecu, ali i za njihove roditelje, a jedan takav je i Zootopia koji je u kinima izašao ove godine. 


Radnja crtića odvija se u spomenutoj Zootopiji, metropolisu kao niti jednom drugom. U njemu žive sisari iz raznih okoliša, a ovaj 'melting pot' nastanjuju svakakve životinje i životinjice. Ipak, grad je podijeljen na klase, a predrasude stvorene na temelju različitih životinjskih vrsta stvar su svakodnevice. U tu klimu stiže optimistična policajka Judy Hopps, zečica koja se želi dokazati svojim bitno većim i samim time važnijim kolegama. Po cijenu uspjeha, preuzima slučaj nestale vidre i ulazi u partnerstvo s lukavim liscem Nickom Wildeom kako bi razriješila misteriju.

Ginnifer Goodwin, Jason Bateman, Shakira i Idris Elba, samo su neke od zvijezda koje su crtanim likovima posudile svoj glas, a naslovnu pjesmu Try Everything također izvodi Shakira. Pripremila: Azra Pandur