DJECA GENIJI: NAJMLAĐI DIPLOMAC

Gregory Smith (Gregori Smit) je sa 14 mjeseci uspijevao da zapamti i odrecituje cijele knjige. 

Sa 10 godina je krenuo na univerzitet, koji je uspješno završio kao najmlađi diplomac u historiji Virdžinije. Ovaj mladić danas putuje svijetom, boreći se za mir i dječija prava. Sa 12 godina je bio nominovan za Nobelovu nagradu, prvi put. A poslije toga je nominovan još 3 puta. Trinaestogodišnjak Gregori je bio ne samo dječačić plave kose ošišane na pečurku, on je iza sebe već imao karijeru motivacionog govornika i advokata. Osnivač je Internacionalnih Mladih advokata, organizacije koja promoviše principe mira i razumijevanja među mladima svijeta. Upoznao je Bila Klintona i Mihajla Gorbačova i pričao pred Ujedinjenim Nacijama. Njegovo najskorije dostignuće je – vozačka dozvola.