DOMAĆA KINDERLADA-MNOGIMA JE OVAJ RECEPT BOLJI I OD NUTELLE


Sastojci KINDERLADA: 
30 dkg šećera
 3 dl vode 
3 vrećice vanilin šećera
250 g margarina 
1/2 kg mlijeka u prahu
2 žlice kakaa 

EUROKREM: 
40 dkg šećera
 3 dl vode 
3 vrećice vanilin šećera 
250 g margarina 
1/2 kg mlijeka u prahu 
5 dkg mljevenih lješnjaka
 2 žlice kakaa 

Priprema
 1. Šećer staviti u veću posudu i zalijati sa 3 dl kipuće vode, malo promješati te dodati vanilin šećer i narezani margarin te dobro promješati pjenjačom da se margarin pomalo otopi. Tada dodati mlijeko u prahu pa miksati mikserom cca. 5 minuta da dobijemo lijepu smjesu bez eventualnih grudica od mlijeka u prahu.
U polovicu smjese dodati 2 žlice kakaa te opet dobro promješati. Napuniti staklenke ili neke posudice koje imate sa poklopcem te staviti u frižider da se malo ohladi.


 2. Postupak je isti i za eurokrem, osim što dodamo još 5 dkg sitno mljevenih lješnjaka (u kompletnu smjesu, pa u polovicu opet kakao). Staklenke sam punila tako da sam bijelu smjesu stavila u jednu vrećicu za zamrzavanje, a smeđu u drugu, odrezala vrh vrećica te istovremeno istiskala obadvije smjese u staklenke.